VědaFest 2024

VUT v Brně, CEITEC


CEITEC Vysokého učení technického v Brně je mladé a dynamické centrum vědecké excelence posouvající hranice poznání v oblasti živých a materiálových věd. Budujeme mosty mezi světy nanotechnologií, materiálového inženýrství, molekulární biologie, biomedicíny a kybernetiky. Naši studenti mají přístup k nejmodernější výzkumné infrastruktuře a vzdělání v interdisciplinární vědecké komunitě.

www.ceitec.cz

Hravé gelové kuličky: od bubble tea po medicínu

K čemu jsou dobré gelové kuličky? Ukážeme, jak se gelové kuličky různých barev a velikostí připravují a také co umí a k čemu všemu se dají využít. Kromě třeba náplně do bubble tea se takové mikro- i nanokuličky mohou používat v medicíně pro řízenou dopravu jak léčiv, tak i buněk. Vysvětlíme, jak je možné pomocí miniaturních gelových kuliček léčit i nemoci jako je cukrovka.

Pokročilé biomateriály, CEITEC VUT v Brně

VUT v Brně, Fakulta chemická

Věnujeme se základnímu i aplikovanému fyzikálně-chemickému výzkumu s důrazem na koloidy, zejména disperze a hydrogely, přírodního i syntetického původu a také na mikrobiologické aplikace. Tyto aplikace zahrnují oblasti medicíny, farmacie, kosmetiky, bytové a spotřební chemie, nanotechnologie, péče o půdu i o životní prostředí nebo zemědělství.

www.fch.vut.cz

Kouzlíme v labině – vaříme vědecky!

Nevěřte svým očím, věřte své chuti! Přijďte si zakouzlit a vařit vědecky. Připravíme a ochutnáme jahodové špagety, hydrogelový kaviár a další dobroty dle receptů molekulární gastronomie… Pokud si chcete sami vyzkoušet řadu jiných zábavných experimentů, neváhejte nás navštívit!

CEITEC+FCH VUT na Vědafestu 2024

BALZAMIKOVÉ KULIČKY

DOMÁCÍ BUBBLE TEA

OVOCNÉ ŠPAGETY

Poster CEITEC Vědafest 2024

Box title

Here is place for your content.